درباره مجموعه

شرکت انرژی گستران سهند بعنوان سازنده اصلی مجتمع، یکی از شرکتهای زیرمجموعه هلدینگ خزر بوده که بصورت حرفه‌ای در ساخت و سرمایه گذاری در مجتمع‌های مسکونی و دیگر حوزه‌های عمرانی فعالیت داشته است. این شرکت سعی دارد در همکاری با دیگر سرمایه‌گذار مجتمع، شرکت آباد رایان منطقه انزلی ” آرمان “، با ساخت شهرکی مدرن، زیبا و توریست محور، نقش پررنگی را در رونق صنعت توریسم در استان گیلان ایفا نماید.

دلایل نامگذاری

سی‌شاین در زبان انگلیسی به معنی دریا و شاین در برگردان فارسی به معنای درخشیدن و تلائلو می‌باشد، این نام با الهام از بازتاب نور خورشید بر پهنای دریای‌خزر و بعنوان نمادی از حس حضور در کنار ساحل دریا درنظر گرفته شده است.

مفاهیم شکل دهنده لوگو

مفاهیم شکل دهنده لوگو برگرفته‌از نمادهایی چون «تصویر ذهنی خانه»، «ویژگی شیبداربودن سقف‌های مناطق شمالی ایران» و همچنین «فرم پلکانی طبقات مجتمع» بوده است که در یک کلیت واحد لوگو سی‌شاین را تشکیل بدهند.

ویژگی‌های خاص معماری

همسویی با طبیعت یکی از مواردی که ما از ابتدای شروع ساخت سی‌شاین در نظر داشتیم، همسو بودن معماری و طبیعت پیرامون خود بود، در همین راستا فرم شهرک بگونه‌ای طراحی شد که بتواند بدون مداخله گسترده در خط آسمان و با فرمی افقی، با حفظ احترام به طبیعت به حیاط خود ادامه بدهد.
حیاط‌های پلکانی با توجه با کانسپت آپارتمان-ویلا برای مجموعه، در طراحی سعی شد تا با ایجاد فرم پلکانی برای واحدها، هرواحد تمام ویژگی‌‌های یک خانه ویلایی با حیاطی اختصاصی و مجهز را دارا باشد.
زیبایی مدرن درنظر گرفتن فضایی مدرن برای گذران تعطیلات از اهداف اصلی سی‌شاین بود که برای به سرانجام رسیدن نیاز به بنایی داشت تا با فرمی آوانگارد بتواند حس جدیدی از تجربه فضا را برای بهره بردار خود به ارمغان آورد، از این سو سعی شد با ایجاد شکستگی‌های نامنظم در فضاهای داخلی و بیرونی این ایده را جامه عمل پوشاند.